hamburger icon
age ajans mini logo
Destek Merkezi
Konu başlıklarına göre aradığınız yardım içeriğini bulabilir yada o konu hakkında belirli kelimeleri arayarak yardıma ulaşabilirsiniz.

Pazaryeri mağazalarınızı eklemeniz için Pazaryeri > Mağazalar alanından pazaryerlerinizi bağlayabilirsiniz.

Zorunlu API Bilgilerini girdikten sonra API'i test edebilirsiniz hatalı düzenleme yaptıysanız olumsuz sonuçlanacaktır. Bilgiler tamamen doğruysa API bilgileriniz başarıyla doğrulandı. olarak bilgilendirme alacaksınız.

Sipariş Ayarları :  Mağazanıza gelen siparişlerin otomatik olarak onaylanması veya sipariş iptal olduğu zaman stoğu güncelle, stoğu güncelleme gibi düzenlemeler yapabilirsiniz bu alandan.

 

Açıklamalar : Pazaryeri tarafına gidecek ürünlerinize sabit içerik yazıp gönderebileceğiniz alandır.

 

 • Kar Oranları : Kar oranlarında yaptığınız değişiklikler, ürünler pazaryerlerine aktarılırken uygulanmaktadır.
 • Kar oranları, tutarlar ve fiyat aralıkları Türk Lirası olarak işleme alınmaktadır. Ürün fiyatları Türk Lirasına çevrildikten sonra aşağıdaki işlemler yapılmaktadır. Örneğin bir ürünün fiyatı USD biriminde girildiyse bu fiyat önce Türk Lirasına çevirilir. Daha sonra kar oranları eklenir ve pazaryerlerine gönderilir.
 • Kar oranlarıyla fiyatlarınızı düşürmek istiyorsanız. "-" değer girebilirsiniz. Örnek; -35.30
 • Örnek kar oranı hesaplaması: Kar Oranı Hesapla
 • Kar oranlarında yaptığınız değişiklikleri kaydettikten sonra ürün fiyatlarını önizleyebilirsiniz. Ürün Fiyatlarını Önizle

 

Kategori, Marka, Desi, Kaynak (XML) Bazlı 

 • Kaynak Bazında Kar Oranları üzerinden örnek vermek gerekirse Minimum 1 TL ve 100 TL Arasındaki Ürünlere % Veya Tutar bazlı Ürünlerinizin satış fiyatına 10tl ilave fiyat ekleyebilirsiniz. tutar girecekseniz yüzde kısmı boş kalabilir aynı şekilde yüzde bir oran girecekseniz tutar alanı boş bırakılabilir.
 • Piyasa F. Artış Oranı (%) bu alan ürünlerinizin üstü çizili fiyatlarında artış olacak şekilde % bazlı oran belirleyebilirsiniz.

 

Aynı işlemleri Kategori, Marka, Desi bazlı olarakta yapabilirsiniz. 

Kısıtlamalar : Pazaryerine ürün gönderilirken girilen kısıtlamalara uygun değilse aktarılmayacaktır.
Pazaryerinde mevcut ürünler güncellenirken girilen kısıtlamalara uygun değilse stok miktarı sıfırlanacaktır.
Kısıtlamalarda yaptığınız değişiklikler, ürünler pazaryerine aktarılırken uygulanmaktadır.
Fiyat kısıtlamaları, ürün fiyatları Türk Lirasına çevrildikten sonra uygulunmaktadır. Aynı zamanda fiyatlar, tüm "Kar Oranları" dahil edilip işleme alınır.

Fiyat Yuvarlama : Fiyat yuvarlama özelliği ile ürünleriniz pazaryerine gönderilirken, satış ve piyasa fiyatları belirlediğiniz format ve yönde otomatik olarak yuvarlanır.

Görsel Boyutları : Görsel boyutlandırma özelliği ile ürünleriniz pazaryerine gönderilirken, ürün görsellerini otomatik olarak boyutlandırabilirsiniz.

Boyutlandırma işleminde görsel kalitesi korunur.

Boyutlandırma örneği kare, yatay dikdörtgen ve dikey dikdörtgen görsel formatlarıyla örnek olarak gösterilmiştir. Ürün görsellerinizin formatına göre boyutlandırma yapabilirsiniz.

Pazaryerlerine Ürün Aktarımı yapabilmeniz için  3 farklı eşleştirme yapmanız gerekmektedir.

Yeni bir ürün veya yeni bir kategori gelmediği süreçte Her farklı platformda 1 kere yapmanız yeterli olacaktır.

Yeni bir ürün veya kategori geldiğinde Durumu Eşleştirilmemiş olarak listelerseniz eşleştirme yapılmayan kategori veya ürünleri görüntüleyebilirsiniz.

Kategori Eşleştirmesi : Mevcut kategorilerinizi pazaryerindeki kategoriler ile eşleştirebilirsiniz. Kategori seçip eşleştirmeye başla dediğiniz zamanda karşınıza pencere çıkacaktır bu pencere üzerinden sitenizdeki mevcut kategorilerinizi pazaryerindeki kategori ağacına göre eşleştirme yapmanız gerekmektedir.

Özellik Eşleştirmesi : Eşleşmesi tamamlanan kategorilerinizin pazaryeri özelliklerini de eşleştirebilirsiniz. Zorunlu özellikleri doldurmanız ürün listeleme işlemlerinizi hızlandırmaktadır.

Aşağıdaki örnek görselde * alanlar zorunludur bu alanları doldurup kaydet demeniz yeterli olacaktır.

Varyant Eşleştirmeleri : Eşleşmesi tamamlanan kategorilerinizin varyantlarını da eşleştirebilirsiniz. Varyantlarınızı pazaryerinde bulunan varyantlar ile eşleştirerek ürün listeleme işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ürünlerinizin Varyantı yoksa eğer bu alanı yapmanız gerek yoktur.

Pazaryeri, Hepsiburada İşlemlerine tıklayarak, hepsiburada için ürün aktarımını yapabilirsiniz. Ürünleri Excele Aktar kısmından 2 şekilde gönderim sağlayabilirsiniz.

Hızlı Ürün Ekleme Formatı: 
 • Sitenizde bulunan ürünleri excel çıktısı alarak, Hepsiburada’ da yüklemek istediğiniz kategoriye göre düzenlemeniz gerekmektedir.
 • Excel üzerinde bulunan zorunlu alan bilgilerini doldurup hepsiburada tarafına exceli yüklemeniz gerekmektedir.
 • Göndermiş olduğunuz ürünleriniz Hepsiburada tarafına eklenir ve ürünlerinizi eşleştirebilmeniz için Pazaryeri > Hepsiburada İşlemleri > Ürünleri Eşleştir alanından eşleyebilirsiniz. Eşleşen ürünlerinizi aktifleştirebilir satışa açabilirsiniz.

 

Ürün Listesi Formatı (Önerilen)
 • Hepsiburada merchant tarafında hangi kategoriye ürünü aktarmak istiyorsanız o kategoriyi çıktı alınız.
 • Hepsiburada tarafında ürünlerinizi atmak istediğiniz kategori excelini ‘Kategori Şablonu’ alanına eklemeniz ve eklendikten sonra hazırlanan şablonu indirmeniz gerekmektedir.
 • Exceli yüklediğinizde dinamik olarak kendisi exceli doldurmaktadır. Daha sonrasında Katalog > Ürün Ekle kısmından excel çıktınızı yükleyebilirsiniz.
 • Excel üzerinde bulunan zorunlu alan bilgilerini doldurup hepsiburada tarafında exceli yüklemeniz gerekmektedir.
 • Göndermiş olduğunuz ürünleriniz Hepsiburada tarafına eklenir ve ürünlerinizi eşleştirebilmeniz için Pazaryeri > Hepsiburada İşlemleri > Ürünleri Eşleştir alanından eşleyebilirsiniz. Eşleşen ürünlerinizi aktifleştirebilir satışa açabilirsiniz.
 

 

 1. "Ürünleri Excele Aktarım" sayfasında ürünlerinizi Hepsiburada'ya uygun bir excel formatına çevirebilirsiniz. Bu dosyayı hepsiburada satıcı desteğe gönderebilir, Hepsiburada satıcı hesabınızdaki "Hızlı Ürün Ekle" alanından gönderebilir veya Hepsiburada satıcı hesabınızdaki "Ürün Listesi Yükle" sayfasından yükleyebilirsiniz.
 2. "Ürünleri Excele Aktarım" sayfasını kullanarak gönderdiğiniz ürünler Hepsiburada tarafından mağazanıza eklenir ve siz de ürün eşleştirmelerinizi Hepsiburada mağaza panelinizde tamamladıktan sonra listelemeye hazır olacaktır.
 3. Ürünlerinizin Hepsiburada üzerindeki eşleştirmeleri tamamlandıktan sonra "Ürün Eşleştirme" sayfasından ürünlerinizi e-ticaret sitenizdeki ürünlerle eşleştirebilirsiniz.
 4. "Ürünleri Aktifleştir" sayfası ile e-ticaret sitenizdeki eşleşen ürünleri toplu olarak aktif edebilirsiniz.
 5. "Hepsiburada Raporlar" sayfasından yönetim paneliniz üzerinden hepsiburadada yapılan ürün güncelleme raporlarını görüntüleyebilirsiniz.

Pazaryeri > Ürün Eşleştirmeleri alanından pazaryerinizde eğer ürünleriniz pazaryerinizde Ürün Barkodu, Ürün Adı, Stok Kodu aynıysa Açık olan ürünü direkt olarak Eşleme yapacaktır. (Stok Kodu, Ürün Barkodu, Ürün Adı) iletilen bilgilerden herhangi birisi aynı değilse eğer yeni bir ürün olarak açacaktır. "Eğer" pazaryerinizde açık olup panelinizde açık değilse pazaryerinizdeki ürünleri panelinize yeni bir ürün olarak açacaktır.

 • Düzenlemeleri yapıp kaydet butonuna bastığınız taktirde Pazaryerinizde olan A Stok Kodlu ürün Panelinizde olan A Stok kodlu ürünle eşleşecektir. Panelden müdahale edebilirsiniz artık.
 • Ayrıca Altyapıda Stok kodu, barkod veya ürün isimi ile eşleşmiyorsa panelinize yeni bir ürün olarak eşleştirmeleri yapılmış bir şekilde sisteminize de aktarım sağlayacaktır.
 • Bu işlemi 1 kere yapmanız yeterli olacaktır pazaryerindeki ürünleriniz sistemde bulunan ürünleriniz ile eşleşecektir 

 

NOT : Ürün çekme işlemine başlamadan önce "Pazaryeri -> Mağazalar"daki mağaza ayarlarına girerek "Ürün Güncelleme" ve "Ürün Silme" işlemlerini kapatmanız önerilir. Ürünlerinizin doğru bir şekilde çekildiğine emin olduktan sonra bu ayarları aktif edebilirsiniz.

 

 • Varyant Gruplama Metodu
  • Gruplama Yapma: Ürünler, varyantsız olarak eklenir. Trendyol üzerinde bulunan listelemeleriniz tamamı ayrı ayrı ürünler olarak eklenir.
  • Model Koduyla Grupla: Trendyol listelemeleriniz model kodlarıyla gruplanır ve varyantlı olarak eklenir. Listelemelerinizdeki ortak model kodlarıyla tüm renk ve bedenler varyantlanarak tek bir ürün olarak eklenir.
  • Renkleri Model Kodlarıyla Grupla (Önerilen): Trendyol listelemeleriniz model kodu ve renk bazında gruplanır ve varyantlı olarak eklenir. Listelemelerinizdeki ortak model kodları ve renkler birleştirilerek her renk için ayrı ürünler eklenir. Her renk için eklenen ürünler sadece beden varyantlarını barındırır. Renk bazına farklı görseller yüklendiği için bu metod önerilmektedir.
 • Varyant Özelleştir
  • Sadece 1 varyantı bulunan ürünleri varyantsız olarak çekilmesi için aktif edebilirsiniz. Bu sayede ürünleri diğer platformlara gönderirken varyantsız olarak gönderebilirsiniz. Aynı zamanda ürün sisteminizde varyantsız olarak mevcutsa, ürünün yapısı bozulmayacaktır.
 • Ürün Eşleştirme Metodu
  • Tüm Ürünler: Trendyol üzerinde bulunan tüm listelemeler sistemine çekilir.
  • Varyantlı / Varyantsız Ürünler: Bu metodları kullanabilmek için "Varyant Gruplama Metodu" ile varyantları gruplamanız gerekir.
 • Önemli not: Eğer tüm listelemelerinizde farklı görseller bulunuyorsa "Ürün Gruplama" yapmamanız önerilir. Model koduyla gruplanan listelemelerde sadece 1 listelemenin görselleri çekilmektedir.

Ürünlerinizin Kategori, Ürün, Varyant eşleştirmelerini tamamladıktan sonra Pazaryeri > Ürün Gönderimleri alanından ürünlerinizin aktarımını sağlayabilirsiniz.

 

"Yeni Ürün Gönderimi" butonuna basınız daha sonrasında hangi platforma göndermek istiyorsanız o platformu seçiniz.

 

Ürün gönderme işlemine başlamadan önce "Pazaryeri -> İçerik Eşleştirmeleri" sayfasına girerek eşleştirmeleri tamamlamanız önerilir. Aksi halde ürünleriniz pazaryerine gönderilemeyebilir.

Bu alanda hangi ürünlerin gönderimini sağlayacaksanız, pasif ürünlerin aktarımı sağlansın mı gibi vb seçenekleri doldurup "Kaydet" butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Günde bir, Haftada bir, Ayda bir ürünlerinizin aktarımını yapacağını "Zamanlama" Alanından belirleyebilirsiniz.

 

Fiyat Rekabet Analizi ile platform ve ürün bazında fiyat rekabetleri gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerinizi rakip firmalar ile kıyaslayıp, listeleme bazında mağaza sıralamalarınızı görebilir ve en ucuz satıcılarla rekabet edebilirsiniz.

Fiyatlarınızı buyboxtaki rakiplerinizin fiyatlarına göre otomatik artırabilir ve azalatabilirsiniz. Dinamik fiyatlandırma sayesinde listelemelerde en üst sıralarda yer alarak rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. Fiyat rekabet analizini Trendyol ve Hepsiburada için kullanabilirsiniz.

Hepsiburada ve trendyol için fiyat rekabet analizi için kredi yükleyebilirsiniz.
Kredi yükleme işlemi tamamlandıktan sonra kontörünüz 1 saat içerisinde hesabınıza yüklenmiş olacaktır.
Toplam Limit: 3 ürün
Kullanılan: 0 ürün
Kredi yükleme işlemi için sağ üst tarafta bulundan destekten talep oluşturabilirsiniz.

Güncelleme Özetleri
Pazaryerinde listelenen ürünlerinizin güncelleme özetlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Güncellemeler anlık olarak arkaplanda devam etmektedir. Sayfayı yenileyerek güncel durumu görüntüleyebilirsiniz.

 

 

Hata Raporları : Ürünleriniz eklenirken, güncellenirken veya silinirken alınan hataları bu listede görüntüleyebilirsiniz. Hata çözülene kadar ürününüz "Güncelleme" sırasına girmeyecektir. Bu hataları çözerek mağazalarınızın verimliliğini artırabilirsiniz. Hata raporlarında son 7 günün kayıtları tutulmaktadır.
 

 

Ürün No : Yazan alana tıklayıp ürünün içerisine giriniz daha sonrasında hangi platformda hata aldıysanız aşağıda işaretlenen alandan o platformu seçip karşınıza çıkacak ekrandan "Zorunlu alanları tekrardan kontrol ediniz"

Düzenlemeleri yaptıktan sonra "Kaydet" butonuna basmanız yeterli olacaktır. Hatalı ürününün düzenlemelerini yaptıtkan sonra pazaryeri tarafına onay sürecine gidecektir.

Haziran Ayına Özel %20 Ek İndirim Hemen Tanışalım
-Gün
-Saat
-Dakika
-Saniye
Yükleniyor...