hamburger icon
age ajans mini logo
Destek Merkezi
Konu başlıklarına göre aradığınız yardım içeriğini bulabilir yada o konu hakkında belirli kelimeleri arayarak yardıma ulaşabilirsiniz.
Tema havuzunda bulunan onlarca ücretsiz temadan herhangi birini seçerek sitenizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.
Temalarda bulunan önizle butonuna tıklayarak önizleyebilir ve işlemler butonunda bulunan Aktif Et butonuna tıklayarak aktif edebilirsiniz.
Aynı zamanda bir temada düzenlemeler yapmak için kopyalayabilir ve tema listenize ekleyebilirsiniz.Tasarım seçildikten sonra temada ayarlar yapmaya başlayabiliriz.
Temalar menüsünde bulunan Tema ayarlarını inceleyelim.
 
Genel Bilgiler
Font TipiSitemizin yazı tipini seçebildiğimiz alandır. Bu alanı kullanarak yazı tipinizi seçebilirsiniz.
Alert Kapanma SüresiBir Popup, sepete ekleme gibi süreçlerde açılan Alertlerin kapanma süresini belirtir. Süreyi dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
404 Sayfası404 Sayfaları oldukça önemlidir. Varsayılan olarak iki farklı 404 sayfa tasarımı bulunur. Normal veya iki bölümlü 404 sayfasını seçebilirsiniz. 404 sayfaları kullanıcıların gitmek istedikleri sayfalara giriş yapamadıklarında açılan sayfadır.
Üst Menü LimitiSitenizin üst sekmesinde bulunan kategori seçeneklerinden toplamda en fazla kaç adet gösterileceğini belirtir. Bu alan alt menüleri etkilemez, yalnızca Ana kategorileriniz için geçerlidir.
Ekran GenişliğiContainer boyutunuzun belirlendiği alandır. Agesoft sisteminde tüm tasarımlar 1200 piksele göre ayarlıdır. Dilerseniz bu alanı 1440 piksel olarak düzenleyebilirsiniz. Dikkat: Kodlama bilgisine sahip değilseniz işlem yapmanız tavsiye edilmez.
Ödeme Sayfası KVKK MetniÖdeme sayfasında KVKK metninin görüntüleneceği alanı belirtir.
Ödeme Sayfası - Ticaret İleti MetniÖdeme sayfasında Ticaret ileti metninin görüntüleneceğini belirtir.
Ödeme Formunda Kargo Fişi YüklemeEğer stoksuz bayilik satış ağına sahipseniz bu alanı aktif ederek bayilerinizin ödeme sayfasında kargo fişi yüklemelerine olanak sağlayabilirsiniz. Bu sayede bayilerinizin gelen siparişlerini göndermeniz için kargo fişini siparişlerim sayfasında görüntüleyebilirsiniz.
Ödeme & Sepet sayfasında Üst Barları GizleSitenizin en üst sekmesinde eğer kampanya metni gibi içerikler girdiyseniz bu içerikleri ödeme ve sepet sayfasında gizlemenize olanak tanır.
Layz Load Eklentisi & SüresiSitenizin hızlı çalışmasına olanak tanır. Sayfada bulunan tüm görselleri değil yalnızca anlık olarak görüntülenecek içeriği ziyaret eden kullanıcıya gösterir. Süre milisaniye cinsinden indirmek için beklenen süre anlamına gelir.
Alert TipiUyarı ayarı olarak varsayılan veya Soft seçeneğini seçmenize olanak tanır.

İkonlar: Tasarımınızda bulunan ikonları düzenleyebilirsiniz.
İkon kütüphanesine ulaşmak için yalnızca göz işaretine basmanız yeterli olacaktır.
Aranacak içerik ingilizce olarak aratılmalıdır. Örneğin kalp ikonu eklemek için heart aramasını yapabilirsiniz.

Renkler: Renkler menüsünden temanızda bulunan tüm renkleri düzenleyebilirsiniz.

 

Alt Bilgi
Footer Pazaryeri LinkleriPazaryeri mağazalarınızın sitenizin en alt sekmede görüntülenmesine olanak tanır. Bu alanın aktif olarak kullanılabilmesi için ; Pazaryeri -> Pazaryeri Mağazalarında bulunan Mağaza Linklerinin doldurulması gereklidir.
Footer Kredi KartlarıSitenizin en alt sekmesinde kullanılabilir tüm kredi kartlarını gösterir.
E-BültenE-Bülten yayınlarınıza kişilerin abone olabilmesi için mail adresi girebilecekleri bir alan aktif duruma gelir.
SMS BültenKullanıcıların SMS bültenine abone olabilmeleri için telefon numaraları girebileceği bir alan açılır.
Footer Menü LimitiÜst kategorilerinizden kaç adet görüntüleneceğini belirtir.
1.İkon GrubuDİKKAT: Kodlama bilgisine hakim değilseniz lütfen değiştirmek için talep oluşturunuz.
Düzenleme yaparken yalnızca içeriklerin yer aldığı kısımlarda düzenleme yapabilirsiniz.Sitenizin en alt kısmında detaylı bilgilendirme mesajı gösterir.
Tasarım > Görsel Optimizasyonu alanından sitenizdeki görselleri otomatik sıkıştırabilirsiniz. Sıkıştırma işlemi sitenizin SEO optimizasyonuna olumlu etki eder. ve görsel kalitesini tekrardan eski haline geri getirebilirsiniz.
Görselleriniz sitenizde otomatik olarak WEBP formatına gönüştürülerek gösterilir.
Tasarım > SEO Optimizasyonu alanından her sayfa için SEO ayarlarını ve link yapılandırmalarını düzenleyebilirsiniz.

Tasarım > 301 Yönlendirmeleri sitenizde hatalı giden linklerin yönlendirebileceğiniz alandır.

301 Yönlendirme Nedir?

 • Arama motoru sonuçlarında görünen bir sayfa URL'sini değiştirmeniz gerekiyorsa 301 yönlendirmesini kullanabilirsiniz. 301 yönlendirmesi, kullanıcıların ve arama motorlarının doğru sayfaya yönlendirilmesini sağlamanın en iyi yoludur.
 • 301 durum kodu, bir sayfanın kalıcı olarak yeni bir konuma taşınması demektir. Sitenizi yeni bir alana taşıma durumunda ya da Eski URL'leri yenileri ile değiştirmek durumları için kullanabilirsiniz.

302 Yönlendirme  Nedir?

 • Linkin geçici olarak başka bir sayfaya yönlendirilmesi. URL'nin konumu normale dönebileceğinden veya gelecekte kalıcı olarak değişebileceğinden, 302 yönlendirme kodu kullanılır.  Eski URL, arama motorları tarafından eklenmeyi sürdürür. index alan bir sayfanızın geçici olarak kapatıp, farklı bir adrese göndereceğinizden dolayı. Arama motorları yakın bir zamanda yönlendirme yapılacağını anlar. index alan sayfanızda böylelikle SEO puanınız düşmez.

Maskeleme Nedir? 

 • Linke tıklayan müşterileriniz seçtiğiniz hedef URL'ye yönlendirir.
 • panel.agesoft.com.tr adresini agesoft.com.tr adresine maskeleyerek yönlendirecek şekilde atayın. Bir ziyaretçi, tarayıcı adres çubuğuna panel.agesoft.com.tr yazdığında, agesoft.com.tr sitesine yönlendirilir.
 • Tarayıcı adres çubuğu, hedef URL'yi etkili bir şekilde maskeleyerek panel.agesoft.com.tr'u göstermeye devam eder.
 • Zorunlu Sütun Başlıkları: ID, LINK, TIP
 • * "LINK" ve "YONLENDIRLECEK_LINK" alanı "/" karakteri ile başlayamaz.
 • ** "TIP" sütunu için aşağıdaki değerleri kullanabilirsiniz.
 • 301 Yönlendime => 0
 • 302 Yönlendirme => 1
 • Maskeleme => 2
 • Not: Yeni eklenen veriler için ID sütünunuz boş kalabilir.

Manuel Link Yönlendirmesi Yapmak İstiyorsanız Eğer

 • Manuel Yapmanız için "Yeni Yönlendirme Linki" butonuna tıklayınız daha sonrasında yönlendirme tipini seçip yönlendireceğiniz link alanını, Boş bırakırsanız ana sayfaya yönlenecektir.
 • - Kendi sitenize yönlendirme yapacaksanız site adresini girmeyin. Örneğin; iletisim
 • - Dış bağlantıya yönlendirme yapacaksanız https:// veya http:// ile başlamalıdır.
 • örnek olarak görselde belirttiğimiz gibi olmalıdır.

 • Tasarım > 404 Kırık Linkler sekmesine geliniz karşınıza çıkacak listelenen URL'leri dilerseniz ziyaret sayısına göre filtreleme yapabilirsiniz.
 • "Yönlendirme Oluştur" butonuna tıkladığınız zaman index alan linkinizi yönlendirmesini sağlayabilirsiniz.

 • "Yönlendirme Oluştur" butonuna tıkladıktan sonra yönlendirilecek link alanını boş bırakırsanız ana sayfaya yönlenecektir.
 • Kendi sitenize yönlendirme yapacaksanız site adresini girmeyin. Örneğin; iletisim
 • Dış bağlantıya yönlendirme yapacaksanız https:// veya http:// ile başlamalıdır.
 • Sisteme resim yüklemeniz için Tasarım > İçerikler > Görsel Yükle sekmesine giriş yaptıktan sonra yükleyeceğiniz resimi seçip "Yükle" butonuna bastıktan sonra pencere içerisinde yüklediğiniz görselin linki gelecektir. Görsel URL adresini site içerisinde kullanabilirsiniz.

Yükleniyor...